kategoria: Zakupy
29 maj 2024

Na bazarze w Przemyślu zarekwirowano niemal 1,8 tys. podrobionych towarów

zdjęcie: Na bazarze w Przemyślu zarekwirowano niemal 1,8 tys. podrobionych towarów / pixabay/7629676
Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej i Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zabezpieczyli na bazarze w Przemyślu blisko 1,8 tys. sztuk podrobionych towarów. Rynkowa wartość m.in. odzieży, zegarków i kosmetyków to ponad 58 tys. zł.
REKLAMA

Jak poinformowała w środę rzeczniczka prasowa Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie podkom. Edyta Chabowska, w trakcie wspólnej akcji obu służb wykryte zostały towary, które oznaczone były chronionym logo znanych, światowych producentów.

„Nielegalnym towarem handlowały dwie obywatelki Ukrainy i obywatelka Rumunii. Na stoiskach prowadzonych przez cudzoziemki, funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 780 sztuk towarów oznakowanych chronionym logo” – dodała.

Kobiety handlowały, nie mając do tego potrzebnych zezwoleń.

Jak zaznaczyła podkom. Chabowska, w trakcie kontroli funkcjonariusze wykryli również ponad tysiąc sztuk podrobionych towarów, do których nikt się nie przyznał.

Łącznie zatrzymano blisko 1,8 tys. podrobionych towarów o wartości przekraczającej 58 tys. zł.

Jak podała rzeczniczka rzeszowskiej IAS, nielegalny towar został zabezpieczony do dalszego postępowania prowadzonego przez Podkarpacki Urząd Celno-Skarbowy w Przemyślu. (PAP)

huk/ agz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Kolbuszowa
18.1°C
wschód słońca: 04:21
zachód słońca: 20:46
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Kolbuszowie

kiedy
2024-06-23 19:00
miejsce
Miejski Dom Kultury, Kolbuszowa,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-09-15 17:00
miejsce
Miejski Dom Kultury, Kolbuszowa,...
wstęp biletowany