kategoria: Społeczne
21 maj 2024

Dyżur ekspertów ZUS m.in. na temat emerytury

zdjęcie: Dyżur ekspertów ZUS m.in. na temat emerytury / pixabay/1553343
O świadczeniach emerytalnych i o korzyściach z wydłużenia okresu aktywności zawodowej - m.in. tym zagadnieniom poświęcony będzie czwartkowy dyżur ekspertów z oddziału ZUS w Jaśle na Podkarpaciu.
REKLAMA

Jak poinformował rzecznik prasowy ZUS w woj. podkarpackim Wojciech Dyląg, podczas dyżuru będzie można uzyskać informacje na temat obowiązków osób, które pobierają świadczenia przedemerytalne i jednocześnie pracują.

"Do 31 maja te osoby mają czas na dostarczenie do ZUS-u zaświadczenia o osiągniętych przychodach za okres od 1 marca 2023 r. do 29 lutego 2024 r." – przypomniał.

Eksperci dopowiadać będą również na pytania dotyczące możliwości zwiększenia emerytury, będą informować także o korzyściach z przekazywania świadczenia na rachunek bankowy. "Nasi pracownicy wytłumaczą również jak dokonać zmiany sposobu wypłaty emerytury" – powiedział.

Eksperci ZUS będą pełnić dyżur w najbliższy czwartek w godzinach od 10 do 12, pod numerem telefonu 693 629 041. (PAP)

huk/ jann/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Kolbuszowa
17.1°C
wschód słońca: 04:21
zachód słońca: 20:46
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Kolbuszowie

kiedy
2024-06-23 19:00
miejsce
Miejski Dom Kultury, Kolbuszowa,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-09-15 17:00
miejsce
Miejski Dom Kultury, Kolbuszowa,...
wstęp biletowany