kategoria: Pogoda
5 czerwiec 2024

Prawie 100 interwencji strażaków po nawałnicach

zdjęcie: Prawie 100 interwencji strażaków po nawałnicach / pixabay/4913965
Prawie sto razy interweniowali strażacy w związku z intensywnymi opadami deszczu w woj. podkarpackim. Najwięcej zdarzeń odnotowano w powiecie strzyżowskim i rzeszowskim.
REKLAMA

96 razy wyjeżdżali w ciągu ostatniej doby podkarpaccy strażacy do usuwania skutków nawałnic, które we wtorek przeszły nad częścią regionu. "Nasze działania polegały głównie na wypompowywaniu wody z zalanych gospodarstw, domów, budynków gospodarczych, usługowych i użyteczności publicznej. Udrożnialiśmy przepusty drogowe, z ulic i chodników usuwaliśmy połamane gałęzie, konary i drzewa" - poinformował w środę rano rzecznik podkarpackich strażaków bryg. Marcin Betleja. Najwięcej zgłoszeń było w powiatach strzyżowskim i rzeszowskim.

W okolicach Leżajska we wtorek po południu 400 odbiorców nie miało prądu. "Wszystkie awarie zostały usunięte" – przekazał PAP Wojciech Czanerle, dyżurny Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Rzeszowie.

Na Podkarpaciu przestało padać, synoptycy nie wydali na środę ostrzeżeń przed intensywnymi opadami deszczu.(PAP)

al/ mark/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Kolbuszowa
18.1°C
wschód słońca: 04:21
zachód słońca: 20:46
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Kolbuszowie

kiedy
2024-06-23 19:00
miejsce
Miejski Dom Kultury, Kolbuszowa,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-09-15 17:00
miejsce
Miejski Dom Kultury, Kolbuszowa,...
wstęp biletowany