kategoria: Na Sygnale
4 czerwiec 2024

W związku z burzami strażacy interweniowali 39 razy

zdjęcie: W związku z burzami strażacy interweniowali 39 razy / pixabay/515818
39 razy wyjeżdżali podkarpaccy strażacy do usuwania skutków burz, które przeszły we wtorek nad częścią regionu. Nasze działania polegały głównie na wypompowywaniu wody z zalanych gospodarstw, domów i posesji – poinformował rzecznik podkarpackich strażaków bryg. Marcin Betleja.
REKLAMA

We wtorek na Podkarpaciu obowiązują ostrzeżenia IMGW przed burzami pierwszego i drugiego stopnia.

Jak powiedział bryg. Betleja, strażacy do tej pory wyjeżdżali 39 razy. Ich interwencje polegały głównie na wypompowywaniu wody z zalanych piwnic, przepustów drogowych i usuwaniu połamanych konarów drzew leżących na jezdniach i chodnikach.

„Najwięcej interwencji zanotowaliśmy w powiecie strzyżowskim. Na szczęście w tej chwili sytuacja się stabilizuje” – podkreślił.

Rzecznik zaapelował do mieszkańców o rozwagę. „Obserwujmy i słuchajmy prognoz meteorologicznych. Jeżeli nie musimy wychodzić z domu, pozostańmy w nim. W trakcie burzy tam jesteśmy najbardziej bezpieczni” – powiedział bryg. Betleja. (PAP)

huk/ joz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Kolbuszowa
18.1°C
wschód słońca: 04:21
zachód słońca: 20:46
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Kolbuszowie

kiedy
2024-06-23 19:00
miejsce
Miejski Dom Kultury, Kolbuszowa,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-09-15 17:00
miejsce
Miejski Dom Kultury, Kolbuszowa,...
wstęp biletowany