kategoria: Na Sygnale
6 czerwiec 2024

Ukrainka przewoziła przez granicę ponad 59 tys. dolarów amerykańskich

zdjęcie: Ukrainka przewoziła przez granicę ponad 59 tys. dolarów amerykańskich / pixabay/5901808
Nielegalny przewóz ponad 59 tys. dolarów amerykańskich wykryli funkcjonariusze podkarpackiej Krajowej Administracji Skarbowej. Gotówkę bez wymaganych zezwoleń przewoziła jedna z pasażerek pociągu jadącego z Ukrainy do Polski.
REKLAMA

Rzeczniczka prasowa Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie podkom. Edyta Chabowska poinformowała w czwartek, że pieniądze w bagażu przewoziła obywatelka Ukrainy.

"Konieczne jest zgłoszenie przewozu przez granicę gotówki o równowartości 10 tys. euro lub większej. Wyjątkiem są podróżni przekraczający granice wewnętrzne z innymi państwami z obszaru Schengen" – dodała.

W bagażu kobiety było 59,3 tys. dolarów amerykańskich. Jak podkreśliła podkom. Chabowska, za popełnione wykroczenie skarbowe podróżna ukarana została mandatem.

Od początku roku funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej podczas kontroli na podkarpackim odcinku polsko-ukraińskiej granicy wykryli już 60 przypadków nielegalnego przewozu gotówki w różnych walutach, o równowartości blisko 1,5 mln euro.

Niedopełnienie obowiązku zgłoszenia gotówki lub podanie w deklaracji nieprawdziwych danych podlega karze grzywny.(PAP)

huk/ mark/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Kolbuszowa
17.1°C
wschód słońca: 04:21
zachód słońca: 20:46
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Kolbuszowie

kiedy
2024-06-23 19:00
miejsce
Miejski Dom Kultury, Kolbuszowa,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-09-15 17:00
miejsce
Miejski Dom Kultury, Kolbuszowa,...
wstęp biletowany