kategoria: Na Sygnale
30 maj 2024

Ukrainiec próbował przewieźć przez granicę 82 tys. euro

zdjęcie: Ukrainiec próbował przewieźć przez granicę 82 tys. euro / pixabay/1508454
82 tys. euro próbował przemycić przez polsko-ukraińską granicę 40-letni Ukrainiec – poinformowała rzeczniczka prasowa Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie w Rzeszowie podkom. Edyta Chabowska. Gotówka znajdowała się w bagażu mężczyzny.
REKLAMA

Przemyt został udaremniony przez funkcjonariuszy KAS podczas kontroli pojazdów w Malhowicach, gdzie wyznaczone jest miejsce odpraw dla ciężarówek wracających z Ukrainy bez ładunku.

„Gotówkę w swym bagażu przewoził pasażer pojazdu, 40-letni obywatel Ukrainy. Przeciwko podróżnemu, który nie dokonał obowiązkowego zgłoszenia przewozu waluty, wszczęte zostało postępowanie karne skarbowe” – podkreśliła podkom. Chabowska.

Rzeczniczka przypomniała, że osoby przekraczające granicę państwową mają obowiązek zgłaszać w formie pisemnej przywóz do kraju oraz wywóz za granicę gotówkę, jeśli jej wartość przekracza 10 tys. euro.

Z tego obowiązku wyłączeni są podróżni przekraczający granice wewnętrzne z innymi państwami członkowskimi należącymi do obszaru Schengen.

Niedopełnienie tego obowiązku lub podanie w deklaracji nieprawdziwych danych podlega karze grzywny. (PAP)

huk/ drag/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Kolbuszowa
16.5°C
wschód słońca: 04:21
zachód słońca: 20:46
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Kolbuszowie

kiedy
2024-06-23 19:00
miejsce
Miejski Dom Kultury, Kolbuszowa,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-09-15 17:00
miejsce
Miejski Dom Kultury, Kolbuszowa,...
wstęp biletowany