kategoria: Na Sygnale
1 czerwiec 2024

Funkcjonariusze KAS udaremnili przemyt papierosów oraz marihuany

zdjęcie: Funkcjonariusze KAS udaremnili przemyt papierosów oraz marihuany / pixabay/19997
Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z przejścia granicznego w Krościenku na Podkarpaciu udaremnili próbę przemytu papierosów oraz marihuany. W wykryciu kontrabandy pomógł owczarek niemiecki Beti – poinformowała rzeczniczka prasowa Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie podkom. Edyta Chabowska.
REKLAMA

Na skrytki z nielegalnym towarem natrafili funkcjonariusze KAS podczas kontroli wjeżdżającego do Polski samochodu dostawczego.

Jak podkreśliła podkom. Chabowska, w schowku kabiny kierowcy znajdowało się ponad 4,4 tys. sztuk papierosów. „Z kolei do ukrycia 3,5 g marihuany posłużyło etui do okularów. W wykryciu tego narkotyku pomógł funkcjonariuszom owczarek niemiecki Beti” – zaznaczyła rzeczniczka.

Pojazdem kierował 36-letni obywatel Ukrainy, mężczyzna za przemyt papierosów został ukarany mandatem karnym w wysokości 4,5 tys. zł.

Natomiast za przemyt narkotyków odpowie w ramach dochodzenia nadzorowanego przez Prokuraturę Rejonową w Lesku.

Jak dodała podkom. Chabowska, Ukrainiec złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze i wpłacił 2 tys. zł na poczet kary grzywny. (PAP)

huk/ js/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Kolbuszowa
17.1°C
wschód słońca: 04:21
zachód słońca: 20:46
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Kolbuszowie

kiedy
2024-06-23 19:00
miejsce
Miejski Dom Kultury, Kolbuszowa,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-09-15 17:00
miejsce
Miejski Dom Kultury, Kolbuszowa,...
wstęp biletowany