6 czerwiec 2024

W ramach korekty Polregio m.in. dwie nowe pary pociągów Strzyżów-Jasło

zdjęcie: W ramach korekty Polregio m.in. dwie nowe pary pociągów Strzyżów-Jasło / pixabay/5822555
Dwie nowe pary pociągów relacji Strzyżów-Jasło pojawią się w ramach wchodzącej w niedzielę w życie korekty rozkładu jazdy pociągów Polregio na Podkarpaciu. W czasie wakacji uruchomione będą też dodatkowe pociągi m.in. z Rzeszowa do Medzilaborce, Zamościa i Sandomierza.
REKLAMA

Jak poinformował Jan Andrzej Prawelski z Polregio w Rzeszowie, korekta rozkładu jest związana także prowadzonych przez PKP Polskie Linie Kolejowe prac modernizacyjnych. "Zmieniony rozkład jazdy będzie obowiązywał do 31 sierpnia br." – dodał.

Nowością w rozkładzie jazdy będą dwie nowe pary połączeń w relacji Strzyżów–Jasło. Pociągi będą kursować w dni robocze od 1 lipca br.

Jak zaznaczył Prawelski, na okres wakacyjny tradycyjnie zostaną uruchomione dodatkowe pociągi z Rzeszowa do Medzilaborce (Słowacja), Zamościa i Sandomierza oraz z Jarosławia do Lublina.

„Z uwagi na korektę w rozkładzie jazdy apelujemy do podróżnych, aby przed planowanym wyjazdem dokładnie zapoznali się ze zmianami. Informacje o rozkładzie jazdy pociągów POLREGIO można uzyskać pod numerem infolinii: 703 20 20 20 oraz w wyszukiwarkach na stronach internetowych: polregio.pl, portalpasazera.pl” – podkreślił Prawelski.

W ramach umowy z samorządem województwa podkarpackiego Polregio realizuje w regionie kolejowe połączenia, w tym Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej (PKA). Wartość podpisanej na lata 2021-2025 umowy to niemal 466 mln zł. W województwie podkarpackim dobowo uruchamianych jest 270 połączeń Polregio.(PAP)

huk/ malk/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Kolbuszowa
16.5°C
wschód słońca: 04:21
zachód słońca: 20:46
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Kolbuszowie

kiedy
2024-06-23 19:00
miejsce
Miejski Dom Kultury, Kolbuszowa,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-09-15 17:00
miejsce
Miejski Dom Kultury, Kolbuszowa,...
wstęp biletowany