31 maj 2024

Tramwaje zniknęły z ul. Świdnickiej; remont potrwa do niedzieli

zdjęcie: Tramwaje zniknęły z ul. Świdnickiej; remont potrwa do niedzieli / pixabay/4895196
Na wysokości DH Renoma przy ul. Świdnickiej we Wrocławiu konieczna była naprawa torowiska. Dlatego na czas prac tramwaje zostały skierowane objazdami. Remont wykonywany jest w ramach gwarancji, utrudnienia mają potrwać do niedzieli.
REKLAMA

Tramwaje zniknęły z ul. Świdnickiej w czwartek. Wszystko przez konieczność naprawy torowiska. Utrudnienia potrwają do niedzieli.

"Naprawa uszkodzonej nawierzchni odbywa się w obrębie szyn na wysokości DH Renoma. Doszło do zapadnięcia kostki. Obecne prace wykonywane są w ramach umowy gwarancyjnej z wykonawcą" - przekazała rzeczniczka wrocławskiego MPK Katarzyna Pawlak.

Torowisko w tym miejscu było wymieniane pod koniec 2022 r. Prace kosztowały wówczas ponad 5 mln zł. Nie wiadomo, jakie koszty związane z naprawą gwarancyjną poniesie wykonawca.

Remont oznacza zmiany w kursowaniu tramwajów czterech linii. Linie 6, 7 i 20 pojadą objazdami przez ul. Kazimierza Wielkiego i pl. Legionów, a 17 przez ul. Kołłątaja i Piłsudskiego. Bez zmian będą kursować autobusy.

Jednocześnie miejscy urzędnicy poinformowali o zmianach w rozkładach jazdy z uwagi na długi weekend. W czwartek autobusy i tramwaje jeżdżą według niedzielnych rozkładów jazdy, a 31 maja i 1 czerwca według sobotnich. W niedzielę, 2 czerwca pojazdy MPK będą kursować bez zmian, jak co niedzielę.(PAP)

autor: Michał Torz

mt/ ral/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Kolbuszowa
16.5°C
wschód słońca: 04:21
zachód słońca: 20:46
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Kolbuszowie

kiedy
2024-06-23 19:00
miejsce
Miejski Dom Kultury, Kolbuszowa,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-09-15 17:00
miejsce
Miejski Dom Kultury, Kolbuszowa,...
wstęp biletowany