3 czerwiec 2024

Rolnicy blokują drogę krajową nr 77

zdjęcie: Rolnicy blokują drogę krajową nr 77 / pixabay/8037900
Rolnicy zablokowali drogę krajową 77 w Duńkowiczkach koło Przemyśla. Ustawili zapory i chodzą przez przejście dla pieszych. Akcja protestacyjna ma potrwać do końca czerwca.
REKLAMA

Protest ma związek z planowaną budową nowej drogi, od krajowej 77 do terminala kolejowego w Żurawicy. Trasa ma przebiegać przez grunty wysokiej jakości, na co nie chcą się zgodzić rolnicy.

Protest rozpoczął się w poniedziałek. Planowany jest do końca czerwca. Do tego czasu będą obowiązywały objazdy.

Podkarpacka policja poinformowała, że samochody osobowe, które chcą wjechać lub wyjechać z Przemyśla kierowane są na Duńkowiczki, Orzechowce i Żurawicę.

Samochody ciężarowe mogą wjechać do Przemyśla od strony Pruchnika droga wojewódzką nr 881 lub od strony Dubiecka drogą wojewódzką nr 884.

Autobusy kursowe puszczane na bieżąco.

Na miejscu są policjanci, którzy apelują o cierpliwość i wyrozumiałość. (PAP)

al/ joz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Kolbuszowa
18.1°C
wschód słońca: 04:21
zachód słońca: 20:46
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Kolbuszowie

kiedy
2024-06-23 19:00
miejsce
Miejski Dom Kultury, Kolbuszowa,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-09-15 17:00
miejsce
Miejski Dom Kultury, Kolbuszowa,...
wstęp biletowany