1 czerwiec 2024

Prezydent miasta zapowiedział darmową komunikację miejską dla uczniów w wakacje

zdjęcie: Prezydent miasta zapowiedział darmową komunikację miejską dla uczniów w wakacje / pixabay/1263266
Prezydent Krakowa Aleksander Miszalski zapowiedział, że złoży projekt uchwały wprowadzający bezpłatną komunikację miejską dla uczniów krakowskich szkół w czasie wakacji. Do tej pory dzieci podróżowały za darmo w roku szkolnym - od września do czerwca.
REKLAMA

Składając w mediach społecznościowych życzenia z okazji Dnia Dziecka, Miszalski napisał, że ma prezent dla uczniów i ich rodziców. "Złożę projekt uchwały wprowadzający bezpłatną komunikację miejską dla uczniów krakowskich szkół w czasie wakacji" - zapowiedział we wpisie.

Według komunikatu urzędu miasta projekt uchwały w tej sprawie jeszcze w czerwcu ma trafić pod obrady Rady Miasta Krakowa, tak, by przepisy zaczęły obowiązywać od lipca. Zgodnie z zapowiedzią uczniowie podstawówek będą mogli bezpłatnie jeździć transportem zbiorowym za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej.

Magistrat przypomniał też, że w poprzednich latach w wakacje, od 1 lipca do 31 sierpnia – uczniowie krakowskich szkół podczas przejazdów komunikacją miejską musieli mieć ważny bilet ulgowy oraz legitymację szkolną, poświadczającą uprawnienie do posiadania ulgi. Bezpłatne przejazdy liniami dziennymi i nocnymi komunikacji miejskiej były możliwe tylko w roku szkolnym, od 1 września do 30 czerwca. (PAP)

juka/ ral/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Kolbuszowa
17.1°C
wschód słońca: 04:21
zachód słońca: 20:46
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Kolbuszowie

kiedy
2024-06-23 19:00
miejsce
Miejski Dom Kultury, Kolbuszowa,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-09-15 17:00
miejsce
Miejski Dom Kultury, Kolbuszowa,...
wstęp biletowany