8 lipiec 2023

Uciekł z wywróconego samochodu i ukrył się w rowie. Okazało się, że był pijany

zdjęcie: Uciekł z wywróconego samochodu i ukrył się w rowie. Okazało się, że był pijany / pixabay/3648654
Ponad 2,3 promila alkoholu wykazało badanie, jakie policja przeprowadziła tuż po zatrzymaniu kierowcy osobowego hyundaia. 47-letni mieszkaniec gminy Tarnowiec (Podkarpackie) po tym, jak spowodował wypadek, porzucił auto i ukrył się w rowie. Teraz trzeźwieje w policyjnym areszcie.

W sobotę wieczorem w miejscowości Wrocanka w pow. jasielskim świadkowie znaleźli na drodze powiatowej samochód leżący na dachu. Przybyłym na miejsce policjantom wskazali kierunek, w którym udał się kierowca. Po chwili funkcjonariusze znaleźli mężczyznę ukrywającego się w rowie - poinformował w sobotę oficer prasowy jasielskiej policji mł. asp. Daniel Lelko.

"Okazał się nim 47-letni mieszkaniec gminy Tarnowiec. Po sprawdzeniu w bazie okazało się, że ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami, a badanie na obecność alkoholu, przeprowadzone tuż po zatrzymaniu mężczyzny, wykazało ponad 2,3 promila" - wyjawił PAP mł. asp. Daniel Lelko.

Dodał, że 47-latek został zatrzymany. Obecnie trzeźwieje w policyjnym areszcie, gdy wytrzeźwieje zostaną mu postawione zarzuty.

Samochód został odholowany na strzeżony policyjny parking. (PAP)

Autorka: Agnieszka Pipała

api/ jann/