25 październik 2023

Miał w domu karabiny maszynowe, granaty; grozi mu do 8 lat więzienia

zdjęcie: Miał w domu karabiny maszynowe, granaty; grozi mu do 8 lat więzienia / pixabay/261632
Dwa karabiny maszynowe, granaty oraz trotyl znaleźli policjanci podczas przeszukania w domu mieszkańca gminy Głogów Młp. koło Rzeszowa. Funkcjonariusze dostali zgłoszenie o kradzieży lamp z przyczepy samochodowej, a znaleźli broń i materiał wybuchowy. Mężczyzna usłyszał zarzuty. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Jak przekazał w środę PAP asp. Andrzej Stebnicki z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie do odkrycia broni i materiału wybuchowego doszło w ubiegłą środę.

"Policjanci z komisariatu w Głogowie Małopolskim zostali zawiadomieni o kradzieży lamp z przyczepki samochodowej zawierającej lokalizator GPS" - przekazał asp. Stebnicki.

Na podstawie uzyskanego sygnału policja ustaliła, że skradzione przedmioty znajdują się na jednej z posesji w pobliskiej miejscowości.

"Policjanci podczas przeszukania w pomieszczeniach budynku gospodarczego znaleźli dwie sztuki karabinów maszynowych MAXIM wz. 1910, granat moździerzowy oraz granat wojskowy typu F-1. Po sprawdzeniu przez biegłego z zakresu balistyki i zespołu Sekcji Minersko-Pirotechnicznej SPKP w Rzeszowie ujawniono też materiał wybuchowy w postaci trotylu o wadze 13 gram” – wymienił funkcjonariusz.

Posiadacz arsenału, mieszkaniec gminy Głogów Małopolski, został zatrzymany i usłyszał prokuratorskie zarzuty, za które grozi mu do lat 8 więzienia. Mężczyzna został objęty dozorem policyjnym.(PAP)

Autorka: Agnieszka Pipała

api/ mark/