20 październik 2023

14-latka trafiła do szpitala z objawami zatrucia tlenkiem węgla

zdjęcie: 14-latka trafiła do szpitala z objawami zatrucia tlenkiem węgla / pixabay/6861878
14-letnia dziewczyna trafiła do szpitala w Przemyślu z objawiamy zatrucia tlenkiem węgla – poinformował PAP w piątek rzecznik podkarpackich strażaków bryg. Marcin Betleja.

Do zdarzenia doszło w czwartek przed godz. 22 w jednym z mieszkań w bloku wielorodzinnym w Przemyślu.

"Toksyczny gaz zbierał się w łazience, gdzie zamontowany był gazowy podgrzewacz wody" – dodał rzecznik.

Od 1 października br. podkarpaccy strażacy wyjeżdżali sześć razy do interwencji związanych z tlenkiem węgla. Trzy osoby trafiły do szpitali.

"Natomiast w całym obecnym roku wyjeżdżaliśmy już 137 raz do zdarzeń związanych z tlenkiem węglem. Cztery osoby zginęły, a ponad 50 z objawami zatrucia trafiło do szpitali" – podkreślił.

Betleja zaapelował o montowanie czujników tlenków węgla oraz sprawdzeniu m.in. przewodów kominowych i wentylacji.(PAP)

autor: Wojciech Huk

huk/ maak/